Главная В избранное Версия для печати

Меню:

... На русском

Компонентне проектування

Компонентне проектування

Сучасні вимоги до програмного забезпечення (ПО) включають такі важливі і необхідні властивості як якість, безпеку, зручність супроводу, зручність використання та інші. Досягти необхідних показників без чіткого представлення всіх частин системи і способу їх взаємодії між собою достатньо важко.

Великі системи, як правило, не проектуються монолітно їх завжди можна розбити на підсистеми, що надають набір сервісів. Архітектурним проектуванням називають перший етап процесу проектування, на якому визначаються підсистеми, а також структура управління і взаємодії підсистем. Метою архітектурного проектування є опис архітектури програмного забезпечення [3]. Наявність архітектури припускає можливість заміни, поліпшення, виправлення окремих частин без необхідності зміни інших підсистем.

Можливість, без особливих зусиль, відтворювати створені програмні одиниці є відмітною особливістю програмного забезпечення. Розробники активно використовують принципи компонентного проектування в своїх проектах. Компонентна розробка програмного забезпечення — це спосіб розробки, при якому можливе повторне використання раніше створені компонент, за умови, що вони розроблялися з цією можливістю повторного використання.

В даний час не викликає сумніву той факт, що необхідно порівнювати різні підходи до розробки програмного забезпечення. Якщо програмне забезпечення розглядати, як актив, то повторне використання компонентів, дозволяє істотно скоротити витрати і терміни на його розробку. Слід зазначити, що тільки за допомогою систематичного повторного використання ПО можна зменшити витрати на його створення і обслуговування, скоротити терміни розробки систем і підвищити якість програмних продуктів.

Як завжди, великі системи рідко зводяться до однієї архітектурної моделі. Вони неоднорідні і на різних рівнях узагальнення використовую різні моделі.

Щоб повторне використання ПО було ефективним, його необхідно враховувати на всіх етапах процесу проектування ПО або процесу розробки вимог. Повторне використання, під час програмування, можливо на етапі підбору компонентів, відповідних вимогам. Проте для систематичного повторного використання необхідний такий процес проектування, в ході якого постійно розглядалася б можливість повторного використання вже існуючої архітектури, де система була б явно організована з доступних наявних компонентів.

Формалізація   • Аспекти   • Анонси   • Реєстрацїя   • RSS   • Контакти  
Будь великодушен - прости подчинённым свои ошибки.
2008 © Програмна інженерія